Новина от категория Пловдив
Архив на публикациите

„Блю, блю, блю канари!“ е първият хит на Владо Зомбори, приглася му цял Пловдив

Новото престижно лице на Пловдив победителят в „Като две капки вода“ Владимир Зомбори, който обяви, че ще става певец, вече може да запее първия си хит. А пловдивчани да му бъдат като беквокалисти. А на следващата сесия на Общинския съвет кметът Костадин Димитров ще внесе предложение за нови почетни граждани – футболистите на „Ботев“, новите герои на Пловдив.
Динко ПЕТКОВ

Точно в 21 часа гръмна голямата бомба над тепетата. „Ботев“ смачка прехваления международен сбирщайн на милиардерите Домусчиеви. „Орлите“ на двамата братя бяха оскубени от пловдивските „канарчета.“. Даже не им помогна дузпата, свирена им по мафиотски в последните секунди на мача. Справедливостта надделя. Топката прелетя над гредата. Цял Пловдив се запрегръща.
„За първи път от не знам колко години зацелувах тъщата. Тя първа ми попадна, след като „Ботев“ спечели купата. Отвърна на целувката ми, все едно че никога не е казвала на жена ми, че съм най-големият глупак на света!“, възторжен е шофьор на такси от Кючук Париж.
„С баджанака бяхме заедно. Жените се мръщеха, че им пречим да гледат „Ергенът“ по телевизора. И двете ни се сториха като най-засуканите моми, наскачахме им, хвърляхме ги във въздуха. Ако имахме рози, всичките щяхме да им ги дадем!“, не е на себе си търговец на мебели от Кършияка.
„Чудо, чудо, чудо. Това е първата победа над мафията в България! Доживях! Плача като дете от щастие. Отварайте кръчмите, аз черпя!“, не е на себе си счетоводител от ЖР „Тракия“.
„Боте“в (Пловдив) е носителят на Купата на България за сезон 2023/24! След страхотен двубой, изпъстрен с голове и положения, момчетата на Душан Керкез триумфираха. Наложиха се с 3:2 и зарадваха близо 10 000 свои фенове на националния стадион „Васил Левски“.
Антоан Конте (4) даде ранен аванс за гостите, но четири минути по-късно Квадво Дуа ( изравни. В самия край на полувремето Мартин Секулич (45) отново изведе пловдивчани напред. През второто полувреме „Ботев“ се възползва от контраатака, при която Уме Емануел (58) вкара трети гол . Атака на Лудогорец беше завършена от Руан (72), с което разградчани се върнаха в мача. В 101-ата минута Руан Секо пропусна дузпа от бялата точка, веднага след това дойде последният съдийски сигнал на Драгомир Драганов.
Треньорът Душан Керкез беше изключително щастлив: „Това е защо футболът е най-добрият спорт. Дава много неочаквани неща. Поздравявам играчите и феновете, които ни подкрепиха в това време. Купата е за нас. Това беше като европейски мач. Знаем, че феновете са ни 12-ият играч.“.
Освен спечеления трофей, „Ботев“ си осигури и квота за евротурнирите през следващия сезон. Ще играе в Лига Европа.