Новина от категория Скандално
Архив на публикациите

Евакуират в манастир пострадали от пожар

Двадесет и петима души, пострадали от бушуващите пожари около хасковското с. Срем, община Тополовград, са евакуирани и настанени в Устремския манастир “Св. Троица”.
За това съобщиха за БТА от Сливенската митрополия.

Там им е била оказана помощ и е осигурен подслон. Светата обител е дом за всички останали без жилища. Игумения Серафима и архиерейският наместник на Тополовград отец Николай Клюнков са на разположение на жителите на село Срем.
Сливенският митрополит Арсений е изпратил финансова помощ и продукти на пострадалите, съвместно с община Тополовград, посочват от митрополията.
Припомняме, пожар изпепели повече от 10 къщи в ивайловградското село Горноселци. В общината беше обявено частично бедствено положение, като бедствено е положението и за територията на община Тополовград, където пожарът се разпростира в землището на с. Срем.блиц

Публикувана на
13 Юли 2024 година