Полицейска акция за спасяването на две деца в София. По първоначална информация те са се качили на строителен кран близо до бул. „Цариградско шосе", информира NOVA.
Става дума за една от най-високите сгради, които се строят на входа на София, на бул. „Цариградско шосе“. А децата са били общо седем на брой, но пет от тях са слезли от сградата. Възрастта им е между 7 и 13 години.„Имаше сигнал по 112, че деца са се качили на строителен кран на висока сграда над 200 метра на „Цариградско шосе“. Наш екип пътуваше натам, а същевременно СДВР обяви щаб на място, в който поискаха помощ от нас с осветление, което използваме при спасителни дейности“, заяви пред Би Ти Ви Красимир Димитров, директор на столичното звено „Аварийни дейности“.„За щастие, се оказа, че децата са се прибрали, от това екстремно селфи, което да си правили“, каза още той.
И поясни, че това не е единичен случай, в рамките само на последния месец е имало и други сигнали.
03 Септември 2025 година