Диана Габровска, която е първата българка с официална кариера в порноиндустрията, отново е на гребена на вълната. Този път тя е номинирана за една от най-престижните награди в порното, еквивалент на „Оскар” във филмите за възрастни, а бляскавата церемония по награждаването ще се състои в Лас Вегас до броени месеци. От години разкрепостената дама снима за популярна гръцка компания и е една от най-харесваните звезди на секса по света.
Диана от няколко петилетки е щастливо омъжена за съпруга си Тони Габровски, с когото се разделят само по време на снимки, и то не винаги. Той често присъства на снимачната площадка. Тя е и майка на две деца, които отглежда с много любов и винаги намира време да ги дари с нужното внимание.
В България Габровска се прочу преди години с еротичните си фотоси, които й попречиха да стане кметица на курортното градче Момин проход. Малко след скандала Диана издаде автобиографичната книга – „Аз, грешницата” и обяви решението си да стартира кариера в порноиндустрията с името си
- Честито, г-жо Габровска, разбирам, че сте много щастлива! Как се стигна до номинацията ви за една от най-престижните награди в порното и какво всъщност представлява тя?
- Номинациите и „Оскар”-ите на AVN Awards е световното най-голямо и престижно отличие в нашия бизнес. Наградите AVN се връчват на бляскава церемония в Лас Вегас на изпълнители, продукции и други участници в индустрията за възрастни. Те се присъждат за постижения в различни категории. В категорията, в която аз съм номинирана наред с някои от най-големите компании в света, е „Най-добра интернационална групова сцена”.
- За кой ваш филм получихте номинации?
- Тройката ми с Мани Коко и Ромео Фърст, която заснехме миналото лято на безлюден плаж на Халкидики. Докато снимахме сцените, дойдоха полицаи. Стана голям фурор и всички медии и телевизии в Гърция гръмнаха. Историята се разчу из всички балкански държави. Много забавна случка. Мен ченгетата веднага ме разпознаха. Разбраха всъщност, че и мъжете са професионални актьори. Посмяхме се всички, полицаите си направиха по една снимка с нас за спомен и си тръгнахме.
- В коя страна имате най-много фенове и какво ви пишат те?
- Може би водеща е България, но не по-малко са в Гърция. Като цяло Балканите, но реално имам почитатели от цял свят. Какво пишат?! Ами най-различни и забавни неща
- Вярвате ли в любовта?
- Да, вярвам и я изживявам със съпруга ми. Ние непрекъснато сме заедно, нямаме никакви тайни един от друг. Любовта е чувство на всеотдайност, на съвместно щастие, на саможертва, на нужда един от друг.
- Как ви приемат хората в Момин проход? Завиждат ли, злословят ли? Все пак вие бяхте кандидат за кмет там...
- Ха-ха-ха, повечето са хорица, живели цял живот в това затворено общество и им е доста трудно да приемат „различни” от тях. Завиждат, злословят, клюкарстват, упражняват въображението си ежедневно, но какво имат те - скучен и еднообразен живот, това имат. Дори и в момента ми става забавно, като си спомня за техните небивалици. Въобще не ги обсъждам, не отговарям на провокациите им. Прекалено много ангажименти, цели и мечти за гонене имам, за да се занимавам с неща, които не са ми никакъв фактор.
Много хора ме питаха дали не се срамувам. От какво? Работя напълно законно, получавам добри доходи, с които отглеждам децата си, плащам си данъците. Да се срамуват участващите в корупционни схеми български политици, срещу които народа изригна на площада, а не аз – те вършат безобразия.уикенд
07 Декември 2025 година