Нови разпити на свидетели се провеждат по разследването срещу 74-годишния Жельо Желев от Бургас, обвинен в системно сексуално насилие над кучето си Мая. Случаят е върнат на полицията от наблюдаващия прокурор за събиране на допълнителни доказателства.
Разследващите работят в кратки срокове, за да установят точния период, в който възрастният мъж е издевателствал над животното, наричано от него „Любимец“ (преименувано на Мая от спасителите му).
Според събраните до момента данни, тормозът е започнал още откакто кучето е било прибрано от улицата. Разследващите проверяват и ролята на съпругата, която е знаела за наклонностите на мъжа си и го е заварвала в крачка в семейния апартамент в квартал „Банево“.
Според неофициална информация единствената ѝ реакция била да поиска действията да не се случват пред очите ѝ, за да не гледа мъките на животното. Заради това мълчание и липса на сигнал към институциите, също може да бъде подведена под отговорност като съучастник.
Към момента се изчакват резултатите от назначената психологическа експертиза на 74-годишния бургазлия, която трябва да потвърди дали той е вменяем.
След първоначалния арест Желев прекара известно време в Центъра за психично здраве в Бургас, но след като не беше освидетелстван, бе освободен и в момента си е у дома.блиц
18 Май 2026 година