Безработен нападна майка си с удари два пъти в рамките на няколко дни. Бруталните сцени на домашно насилие се разиграли в жилището на възрастната жена в асеновградското село Тополово.
И двата пъти ѝ причинил лека телесна повреда - първата се изразила в кръвонасядания на дясната подбедрица, а втората - в охлузване на кожата и лигавицата на долната устна. Освен това, при второто посегателство крещял „Ще те убия, най-напред теб, после онези от Германия!“, като още два пъти се заканил с думите „Ще те убия!“
Синът бил задържан. След това признал вината си и успял да постигне споразумение с прокуратурата. Получил едно общо най-тежко наказание за двете престъпления - година и половина лишаване от свобода условно, с изпитателен срок от три години. За негова сметка са и разноските по делото в размер на малко над 780 евро.
05 Юли 2026 година