Министерството на образованието даде заден ход за учителските заплати, пише „Преса”. Въпреки уверенията, че ще има пари за всички, министър Анелия Клисарова съобщи, че увеличението ще важи само за някои. В момента пари имало само за преподавалите, които са на минимална ставка за своето професионално ниво. Затова пари повече ще вземат само младшите учители, каза министър Клисарова. Според нея, най- ниското възнаграждение в тези групи е 500 лева, а от 1 юли ще стане 530 лева. При младши учители с по- висока заплата и това увеличение няма да се даде, обяви министърката.
Публикувана на
25 Юни 2014 година
25 Юни 2014 година
Още статии