Новина от категория България
Архив на публикациите

Министърка попари учители, очакващи повече пари

Министерството на образованието даде заден ход за учителските заплати, пише „Преса”. Въпреки уверенията, че ще има пари за всички, министър Анелия Клисарова съобщи, че увеличението ще важи само за някои. В момента пари имало само за преподавалите, които са на минимална ставка за своето професионално ниво. Затова пари повече ще вземат само младшите учители, каза министър Клисарова. Според нея, най- ниското възнаграждение в тези групи е 500 лева, а от 1 юли ще стане 530 лева. При младши учители с по- висока заплата и това увеличение няма да се даде, обяви министърката.

Публикувана на
25 Юни 2014 година