220 000 взимат пенсии в Пловдивско
Около 202 хиляди са пенсионерите в Пловдивска област, които получават пенсии. Това каза пред Дарик директорът на Териториалното поделеление на НОИ Розалия Джинева. Голяма част от възрастните хора продължават да работят след пенсия, както в Пловдив, така и в големите градове в региона като Карлово, Асеновград и донякъде и в Първомай.
Кола се подпали на бул. “Шести септември”
Сгащиха мишкували в коли в ЖР “Тракия”
Служители от Пето РУП заловиха двама, опитали се да оберат две коли в ЖР „Тракия”. Вчера около 20.30 часа пред блок 48 В.О. /22 г./ бил изненадан от униформените, докато се канел да открадне портфейл от „Ситроен”, който преди това бил разбил. Десет минути по-късно бил задържан и Р.Н. /36 г./. Той се опитал да вземе документи и вещи от „Фиат”, паркиран пред блок 145.
Камион с бира се обърна в реката
Товарен автомобил “Пежо”, собственост на пивоварна фирма, катастрофира вчера след 14 часа край село Розовец. Камионът се блъснал в парапет на мост и паднал в реката, при което се разпиляла част от превозваната продукция. Медицинска помощ е оказана на шофьора А.А. /33 г./ от Пловдив, който по-късно е освободен за домашно лечение.